Нотаріус Дарницький район, нотаріус Харківський масив, нотаріус Харківське шосе Київ, нотариус Дарницкий район, нотариус Харьковский массив, нотариальная контора на Харьковском шоссе

Заява про Прийняття Спадщини

Як відомо, спадкоємець може прийняти спадщину нотаріальною заявою, а також у деяких окремих випадках можливе, так зване, автоматичне прийняття спадщини відповідно до п.3,4 ст.1268 ЦКУ.

Допоможемо якщо Вам необхідна надійна заява про прийняття спадщини по заповіту або при спадкуванні по закону. Також нотаріус здійснює заведення та належне оформлення спадкових справ в Києві та надає фахові консультації з усіх питань нотаріального оформлення спадщини.

Кожна заява про прийняття спадщини оформлюється у київського нотаріуса уважно, законно та якісно. У нас оперативне та зручне нотаріальне оформлення всіх передбачених спадкових заяв по прийнятним цінам!

Звертайтеся щоб уточнити актуальну ціну оформлення чи інші наявні питання, а також для запису на зручний час.

Які Документи для Заяви про Прийняття Спадщини​

Які Документи для Заяви про Прийняття Спадщини

 • Паспорт та ІДН;

  Документи надаються нотаріусу в оригіналах

 • Дані померлої особи;

  Дата та місце рародження, дата смерті, останнє місце проживання

 • Інша інформация;

  Може знадобитися інформація щодо інших відомих спадкоємців, наявність або відстуність заповіту

заява на прийняття спадщини, заявление на принятие наследства

Оформити Заяву про Прийняття Спадщини

 • Зателефонуйте та запишіться

  По телефону можна записатися на прийом. Запис можливий будь-якого буднього дня з понеділка по п'ятницю в межах графіка роботи.

 • Відвідайте офіс нотаріуса

  Завітайте до офісу нотаріуса в обумовлений час з необхідними документами;

 • Складання тексту заяви

  Нотаріус з наданих документів та відомостей складає текст заяви

 • Засвідчення підпису на заяві

  Нотаріус роз'яснює правове регулювання та наслідки та відповідає на всі запитання спадкоємця. Після цього спадкоємець може власноручно підписати документ на нотаріальному бланку

нотаріус заява про вступ до спадщини

Вступ до Спадщини

Як відомо, спадкоємець може вступити у спадщину нотаріальною заявою, а також у деяких окремих випадках можливе, так званий, автоматичний вступ до спадщини відповідно до п.3,4 ст.1268 ЦКУ.

Частиною 1 статтею 1270 ЦКУ передбачено, що для вступ до спадщини встановлено строк, який починається з часу відриття спадщини (від дати смерті спадкодавця). Протягом терміну, встановленого нормативними актами, спадкоємці першої черги або спадкоємці за заповітом можуть заявити про свій вступ до спадщини.

Згідно з законодаством України, спадкоємці мають можливість обрати нотаріуса для оформлення заяв, що стосуються спадкування, а також для заведення спадкової справи.

Для оформлення у нотаріуса заяви про вступ до спадщини спадкоємцю необхідно мати при собі паспорт та ІДН. Крім того для подальшого оформлення спадщини та отримання Свідоцтв про право на спадщину знадобляться: Свідоцтво про смерть, довідка про причину смерті, документи, що підтверджують спорідненість (або заповіт), документи на спадкове майно.

Прийняти Спадщину за Заповітом

Прийняття спадщини за заповітом здійснюється за загальними правилами і нормами, що передбачені для процедури прийняття спадщини в Україні.

Для оформлення заяви про прийняття спадщини по заповіту спадкоємець може звернутися до нотаріуса. Підписання спадкоємцем заяви про прийняття спадщини не вважаєтьтся достатньою правовою дією для прийняття спадщини за заповітом. Спадкоємець обов’язково має, з дотриманням строків, звернутися до нотаріуса або в державну нотаріальну контору для заведення та оформлення спадкової справи, спадкова справа може бути заведена після отримання відповідної заяви спадкоємця.

Для оформлення спадкової справи та видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом Спадкоємець має надати нотаріусу необхідні документи, в тому числі: заповіт, документи на спадкове майно, паспорт і код спадкоємця, інші документи.

Вступити до Спадщини по Закону​

Вступити до Спадщини по Закону

Вступдення до спадщини спадкоємцями по закону здійснюється в загальному порядку передбаченому законодавством Україні.

Варто розуміти, що підписання спадкоємцем заяви не вважаєтьтся достатньою правовою дією для вступу до спадкування за законом (спадкування без заповіту). Спадкоємець за законом обов’язково має своєчасно звернутися до нотаріуса для заведення та оформлення спадкової справи. Спадкова справа може бути заведена після подання відповідної заяви спадкоємця.

Для оформлення спадкової справи та видачі свідоцтва про право на спадщину за законом Спадкоємець має надати нотаріусу відповідний перелік документів, в тому числі: документ, що підтверджує право на спадкування, документи на спадкове майно, паспорт і код спадкоємця, інші документи.

Якщо у наявні всі необхідні документи і Вам необхідно оформити заяву про вступ до спадщини для спадкування за законом – звертайтеся до нотаріуса по спадщині. А при наявності проблем, повʼязаних зі спадщиною, варто звернутися до адвоката по спадщині.

Заява на Вступ у Спадщину​

Заява на Вступ у Спадщину по Заповіту

У нотаріуса оперативне, законне та якісне оформлення спадщини в Києві, розумні ціни на нотаріальне оформлення заяв, пов’язаних з вступом у спадщину, в тому числі і заява спадкоємця по закону  про вступлення до спадщини, а також заяви спадкоємців за заповітом.

Дізнатися вартість нотаріального оформлення необхідного Вам варіанту заяви про вступ до спадщини Ви можете зателефонувавши в нотаріальний офіс на Лівому березі. Телефоном можливо також записатися на нотаріальну консультацію щодо питань посвідчення заяв на вступлення в спадщину в нашому нотаріальному офісі.

В частині 1 ст. 1270 Цивільного Кодексу України зазначено, що для вступу спадклоємця до спадщини передбачено строк (за загальними правилами строк до 6 міс). Цей строк починає перебіг від моменту смерті спадкодавця (дата відкриття спадщини). Протягом встановленого терміну спадкоємець відповідної черги спадкування або спадкоємець по заповіту може заявити про свій вступ до спадкування.

Для завірення нотаріальної заяви про вступлення до спадкування спадкоємцю необхідно мати певний перелік документів, а саме паспорт та ідентифікаційний номер. Варто зазначити про те, що також для подальшого оформлення спадкової справи та одержання Свідоцтв про право на спадщину на все спадкове майно можуть бути потрібні і інші документи: Свідоцтво про смерть особи, довідка про причину смерті, документи, що підтверджують родинний зв’язок померлого і спадкоємця або заповіт, а також інші документи на майно у складі спадщини.

Спадкоємці можуть звернутися до нотаріуса по спадщині для оформлення всіх нотаріальних заяв, що стосуються спадщини та для заведення спадкових справ. Незалежно від того, в якому саме районі міста Києва мав місце проживання померлий або знаходиться спадкове майно майно – можливо звертатися до нотаріуса будь-якого району в Києві. Варто зауважити, що всі спадкоємці по певній спадковій справі оформляють спадщину у одного нотаріуса, який завів та веде дану спадкову справу, а не в різних нотаріальних конторах чи різних нотаріусів.

Термін Вступу в Спадщину

Пунктом 1 статті 1270 Цивільного Кодексу України передбачено, що для вступу до спадщини встановлюється строк, який починається з часу відкриття спадщини (тобто з дня смерті). Але в період дії воєнного стану можуть діяти певні зміни. Для отримання актуальної інформації, будь ласка, звертайтеся до нотаріуса.

Статтєю 1272 Кодексу передбачено, що якщо спадкоємець (за законом або за заповітом) протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, не подав заяву про вступлення до спадщини, він вважається таким, що не вступив до спадкування.

Також варто згадати, що у деяких окремих випадках можливе, так званий, автоматичний вступ до спадщини відповідно до п.3,4 ст.1268 ЦКУ.

При необхідності оформлення заяви для вступу до спадщини звертайтеся до нотаріуса. Важливо розуміти, що само по собі підписання заяви ще не є достатньою дією для вступу доя спадщини. Для заведення спадкової справи необхідно подати підписану спадкоємцем заяву до відповідного нотаріального органу (нотаріуса або в нотаріальну контору) для заведення спадкової справи.

Ви можете або завести спадкову справу у нотаріуса, у якого оформляли цю заяву, звичайно, після узгодження з нотаріусом ціни та інших умов нотаріального оформлення. Або ж ви можете подати оформлену заяву до іншого нотаріуса для заведення та подальшого оформлення спадкової справи. Досить часто в практиці зустрічаються випадки, коли справа вже заведена в іншого нотаріуса і спадкоємець оформляє заяву у іншого нотаріуса для своєчасної подачі його тому нотаріусу, який веде справу.

автоматичне прийняття спадщини

Автоматичне Прийняття Спадщини

Під “автоматичним прийняттям спадщини” або “фактичним прийняттям спадщини” зазвичай мається на увазі прийняття спадщини згідно до п.п.3,4 ст. 1268 ЦКУ. У відповідності до норм, передбачених у вищевказаній статті: спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем (померлою особою) на день смерті (тобто мав офійне місце реєстрації проживання за тією ж адресою), вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого законом, він не заявив про відмову від спадщини або не відмовився на користь іншого спадкоємця (за загальним правилом, передбаченим в законі, відмовитися від спадщини можливо до 6 міс.)

Також, згідно з п.4 цієї ж статті Цивільного Кодексу України малолітня чи неповнолітня дитина, недієздатна особа, а також особа, цивільна дієздатність якої обмежена, вважаються такими, що прийняли спадщину, крім випадків, перебачених у законодавстві.

 Слід звернути увагу на те, що такз зване “автоматичне прийняття спадщини” або “фактичне прийняття спадщини” стосується лише процедури прийняття спадщини, але жодним чином не звільняє спадкоємця від необхідності оформлення та отримання свідоцтв про прово на спадщину в загальному порядку (по заповіту чи по закону). Якщо Ви фактично прийняли спадщину, то для оформлення Свідоцтва про право на спадщину звертайтеся до нотаріуса.

*Якщо Ви не підпадаєте під дію норм про “автоматичне прийняття спадщини” або “фактичне прийняття спадщини” і Вам необхідно оформити заяву про прийняття спадщини по заповіту чи по закону – звертайтеся до нотаріуса. Також у нотаріус Ви отримаєте професійну юридичну консультацію з питань, що стосуються прийняття спадщини та її нотаріального оформлення.

В загальних рисах процедура оформлення заяви про прийняття спадщини описана на нашому сайті вище, якщо у вас є додаткові питання щодо прийняття спадщини в нашому нотаріальному офісі, телефонуйте до нотаріуса для запису на консультацю з питань як прийняти спадщину за заповітом.

Зазвичай оформлення такого нотаріального документу в нашій нотаріальній конторі триває біля 30 хвилин.

Якщо померлий не залишив заповіту за життя, то відбувається спадкування по закону – в порядку черговості передбаченому ЦК України. Для отримання консультацій нотаріуса, а також для заведення спадкової справи звертайтеся до нотаріуса.

При оформленні заяви нотаріусу про прийняття спадщини для заведення спадкової справи спадкоємцям важливо дотримуватися встановлених законом строків. Записатися на прийом нотаріуса, для оформлення заяви, Ви можете зателефонувавши в робочий час. Запис можливий в межах графіку роботи нотаріального офісу. Наш офіс знаходиться в Дарницькому районі Києва на Харківському масиві.

Під час воєнного стану строк подовжено до 10 міс, а якщо Ви не прийняли спадщину протягом строку встановленого для прийняття спадщини (в тому числі якщо не відбулося, так зване, фактичне прийняття спадщини або автоматичне прийняття спадщини), то прийняття спадщини в звичайному порядку буде неможливою. В цьому випадку варто звернутися до адвоката по спадковим справам, який вивчить ситуацію на предмет можливості подовження втраченого строку через суд, за наявності законних підстав для такого подовження.

Дуже багато українців опинилися зараз в різних країнах світу. Через війну громадяни України отримали прихисток у Польщі, Словаччині, Німеччині, Чехії, Австріі, Швейцаріі, Франції, Великій Британії, США, Канаді, а також у багатьох інших цивілізованих країнах світу. У випадку, якщо громадянин знаходиться в іншій країні але має намір прийняти спадщину в Україні – це необхідно зробити з дотриманням всіх діючих норм та правил українського законодавства, які регулюють процедуру спадкування у такому випадку. Будь-ласка звертайтеся до нотаріуса зручним способом (по телефону або через Viber) для уточнення наявних питань щодо законної процедури прийняття спадщини в Києві у випадку, якщо Ви наразі знаходитеся за кордоном. Або ж зверніться до досвідченого адвоката по спадщині.

Під фактичним прийняттям спадщини зазвичай розуміють прийняття спадщини згідно з п.3 статті 1268 Цивільного кодексу. Згідно з правовими нормами цієї статті: Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини (на день смерті був оціційно зареєстрований та проживав за однією адресою), вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого спадковим Законодавством, він не заявив про відмову від спадщини. За загальним правилом відмовитися від спадщини можливо до 6 міс.

Згідно з п.4 цієї ж статті малолітня чи неповнолітня дитина, недієздатна особа, а також особа, цивільна дієздатність якої обмежена, вважаються такими, що прийняли спадщину, крім випадків, встановлених у кодексі.

 Слід звернути увагу на те, що фактичне прийняття спадщини стосується лише прийняття спадщини, але не звільняє спадкоємця від необхідності оформлення та отримання свідоцтва про прово на спадщину в загальному порядку.

З початком війни велика кількість громадян України опинилися в різних країнах світу. Громадяни України отримали прихисток у Словаччині, Польщі, Німеччині, Чехії, Австріі, Бельгії, Швейцаріі, Франції, Великій Британії, США, Канаді, а також у багатьох інших цивілізованих країнах світу. У випадку, якщо громадянин України знаходиться в іншій країні але має намір прийняти спадщину в Україні – це необхідно зробити з дотриманням всіх діючих норм та правил законодавства України, які регулюють процедуру спадкування у такому випадку. Будь-ласка звертайтеся до нотаріуса зручним способом (по телефону або через Viber) для уточнення наявних питань щодо законної процедури прийняття спадщини в Києві у випадку, якщо Ви наразі знаходитеся за кордоном. Або ж зверніться до досвідченого адвоката по спадщині.

Телефонуйте нотаріусу з понеділка по п’ятницю 10:00-17:00 для уточнення актуальної вартості заяви про вступ до спадкування, ціни вступу до спадщини у нотаріуса та оформлення необхідної заяви в нашому офісі нотаріуса на Харківському масиві.

До нас досить часто звертаються для оформлення заяв про вступ до спадщини жителі з вулиці Харківське шосе, а також і з інших вулиць Дарницького району, що розташовані поруч: Тростянецька, Вербицького і т.д. Телефонуйте, завжди готові допомогти в оформленні законних нотаріальних документів.

Наш офіс нотаріуса знаходиться в Києві, ми працюємо під час війни та воєнного стану. В загальних рисах процедура оформлення заяви про прийняття спадщини описана в статті вище. Якщо у вас є додаткові питання щодо прийняття спадщини в нашому нотаріальному офісі на Лівому березі в Києві. Працюєте або проживаєте поруч? Телефонуйте до нотаріуса для запису на консультацю з питань спадкування!