Свідоцтво Нотаріуса №5284

Заява на прийняття спадщини є документом, який оформлюється особою, яка має право на спадщину та заявляє про свій намір прийняти спадщину. Така заява може бути подана нотаріусу після смерті спадкоємця та тільки в межах строку, передбаченого законодавством України. Заява на прийняття спадщини є одним з варіантів регулювання спадкових відносин, що дає змогу забезпечити правовий захист прав спадкоємця та в подальшому забезпечити законний поділ спадкового майна.

Які документи потрібні для прийняття спадщини

Для оформлення заяви на прийняття спадщини у нотаріуса, Вам необхідно мати наступні документи: Ваш паспорт громадянина України та Ідентифікаційний номер.

Оформлення заяви на прийняття спадщини передбачає деякі процедури, які потрібно виконати. Ось крок за кроком інструкція з оформлення заяви на прийняття спадщини у нотаріуса:

1. Зверніться до нотаріуса: Для оформлення заяви на прийняття спадщини потрібно звернутися до нотаріуса. Оберіть нотаріуса, що знаходиться поруч.

2. Підготовка заяви: Нотаріус складає текст заяви на прийняття спадщини згідно наданих Вами відомостей. Заява повинна містити інформацію про спадкоємця, зокрема, повне ім’я та адресу, а також інформацію про інших відомих осіб, які можуть мати право на спадщину;

3. Підписання заяви: Після підготовки заяви спадкоємець може підписати заяву, а нотаріус завіряє підпис на заяві.

4. Подання заяви: Після завірення заява обовʼязково маж бути надана нотаріусу, який здійснює ведення спадкової справи.

Що означає прийняття спадщини

Заява на прийняття спадщини є офіційним документом, який заявник подає нотаріусу для подальшого оформлення своїх спадкових прав та отримання спадщини. Цей документ дозволяє заявнику офіційно підтвердити своє право на спадщину та взяти на себе всі відповідні права та обов’язки.

Оформлення заяви на прийняття спадщини має важливі правові наслідки. Зокрема, прийняття спадщини означає, що заявник приймає на себе всі права та обов’язки спадкоємця, в тому числі й зобов’язання відповідати за зобов’язання померлої особи перед кредиторами (але тільки у межах вартості отриманої спадщини). Спадкоємець також може отримати право на всю спадщину, включаючи нерухоме та рухоме майно, грошові кошти та інші активи, які належать спадкоємцю.

Прийняття спадщини також може мати певні фінансові наслідки для заявника, наприклад, після отримання свідоцтв про право на спадщину, може виникнути зобовʼязання по сплаті податку залежно від ступеню споріднення та обсягу спадщини.

Однак, варто пам’ятати, що оформлення заяви на прийняття спадщини не є обов’язковим. Заявник має право відмовитися від спадщини, якщо він не бажає приймати на себе всі її права та обов’язки. Така відмова може бути оформлена окремою заявою про відмову від спадщини.

Вступ до спадщини у Нотаріуса

телефонуйте щоб уточнити ціну, а також для запису на час

Прийняття Спадщини або Вступ до Спадщини

Заява на Спадщину:

В результаті нотаріального оформлення заяви на прийняття спадщини у нотаріуса Ви отримаєте документ, підпис на якому засвідчений у точній відповідності до Законодавства України – на офіційному бланку с гербовою печаткою.

Кожна нотаріальна заява під час оформлення одразу реєструється нотаріусом у всіх передбачених законом реєстрах.

Нотаріальні заяви для спадкування:

Засвідчена у нотаріуса заява про прийняття спадщини може бути використана спадкоємцем як для заведення спадкової справи безпосередньо в нашій нотаріальній конторі, так і для надання цієї заяви іншому нотаріусу України, який раніше завів спадкову справу після смерті громадянина та здійснює процедуру оформлення спадкування.

Будь ласка, запишіться по телефону на зручний час відвідання нотаріуса для отримання консультацій та оформлення необхідних заяв в нашому київському нотаріальному офісі

Офіс нотаріуса знаходиться в місті Києві. У нотаріуса можливо оформити прийняття спадщини заявою для подальшого заведення спадкової справи. Нотаріальне оформлення переходу прав на спадкове майно до спадкоємця по заповіту або до спадкоємців відповідних черг спадкування з отриманням свідоцтв про право на спадщину.

Якщо Ви громадянин України але наразі перебуваєте за кордоном, варто звернутися on-line до професійного cпадкового адвоката в Києві отримайте відповіді на всі додаткові запитання, що стосуються прийняття спадщини згідно заповіту та вступу до спадкування по закону.

Адвокат надасть актуальні рекомендації щодо законного дистанційного оформлення спадщини в Україні з допомогою юридичного представника. При наданні юридичної консультації враховуються всі особливості Вашої ситуації та законні права як спадкоємця!

В нашому нотаріальному офісі спадкоємець може підготувати та завірити заяву про прийняття спадщини для подальшого подання нотаріусу або в нотаріальну контору. Уточнюйте у нотаріуса вартість підготовки та завірення заяви на вступ у спадщину.

У нотаріуса можливе заведення спадкової справи для спадкування спадкоємцями по заповіту і подальше одержання свідоцтв про право на спадщину на всі види спадкового майна.

Якщо ви плануєте оформлення спадкування у нашому київському офісі нотаріуса, то під час вашого візиту до нотаріального офісу нотаріус допоможе Вам скласти актуальний текст документу з урахуванням всіх особливостей вашої справи. Крім того, при необхідності, Ви також можете обрати відповідний зразок заяви з наявних варіантів, які є у нотаріуса, під час відвідання офісу нотаріуса.

В нашому нотаріальному офісі спадкоємець може підготувати та завірити заяву про прийняття спадщини для подальшого подання нотаріусу або в нотаріальну контору.
Вступ до спадкування та нотаріальне оформлення спадщини після заведення спадкової справи з видачею свідоцтв про право на спадщину на всі види спадкового майна спадкоємцям по закону.

В нашому нотаріальному офісі можливе заведення заяви на уступ до спадкування за заповітом або по закону. Для підготовки та завірення заяв звертайтеся до нотаріуса в робочий час.

Якщо Вам потрібно подати заяву на вступ до спадкування, Ви можете звернутися до нашого офісу нотаріуса. Нотаріус допоможе у подачі заяви на прийняття спадщини. Важливо розуміти, що просте підписання заяви замало для початку процесу оформлення спадкування. Вам потрібно подати підписану заяву до відповідної нотаріальної установи (приватний нотаріус або державна нотаріальна контора) для початку процедури наслідування.

Якщо спадкоємець є громадянином України та проживає за кордоном, то для оформлення заяви на прийняття спадщини він має такі варіанти:

В консульській установі: спадкоємець, який проживає за кордоном, бажає прийняти спадщину в Україні, він може оформити заяву на прийняття спадщини через консульський пост України в державі, де він проживає;

В закордонного нотаріуса: заяву на прийняття спадщини також можна оформити у закордонного нотаріуса в країні перебування. Ця процедура вимагає деяких особливостей, тому краще заздалегідь погодити зміст та правову форму заяви з нотаріусом, який веде спадкову справу в Україні.

При наявності додаткових запитань звертайтеся за консультацією фахівця.