Заява про прийняття спадщини

/contacts


1. Терміни прийняття спадщини;

2. Які документи для прийняття спадщини;

3. У якого нотаріуса можна вступити у спадщину;

4. Як оформити заяву про вступ у спадщину;

5. Як оформити вступ у спадок;


У нашій приватній нотаріальній конторі швидке та якісне оформлення, прийнятні ціни на оформлення нотаріальних документів, пов'язаних з вступом у спадщину, в тому числі і заяв про прийняття спадщини.


Уточнити ціни оформлення необхідного вам варіанту нотаріального заяви про прийняття спадщини ви можете у нотаріуса у будні в робочий час. По телефону ви можете записатися на консультацію нотаріуса для отримання відповідей на додаткові питання щодо засвідчення вступу в спадщину в нашій нотаріальній конторі.


Частиною 1 статтею 1270 ЦКУ передбачено, що для прийняття спадщини встановлено строк 6 місяців, який починається з часу відриття спадщини (від дати смерті спадкодавця). Протягом цього терміну спадкоємці першої черги або спадкоємці за заповітом можуть заявити про своє прийняття спадщини.


Для оформлення у нотаріуса заяви про прийняття спадщини спадкоємцю необхідно мати при собі паспорт та ІДН. Крім того для подальшого оформлення спадщини та отримання Свідоцтв про право на спадщину знадобляться: Свідоцтво про смерть, довідка про причину смерті, документи, що підтверджують спорідненість (або заповіт), документи на спадкове майно.


Спадкоємці мають можливість обрати нотаріуса для оформлення заяви про прийняття спадщини, а також для заведення спадкової справи. У місті Києві до нотаріуса можливо звертатися незалежно від того, в якому саме районі Києва проживав померлий або знаходиться спадкове майно. Слід пам'ятати, що всі спадкоємці оформляють спадщину у одного нотаріуса, який завів та веде дану спадкову справу (а не у різних нотаріусів).


Для оформлення заяви про прийняття спадщини:


1) зателефонуйте нотаріусу і уточніть вартість оформлення, а також запишіться на зручний час і день оформлення;


2) відвідайте офіс нотаріуса з необхідними документами;


3) підпишіть заяву про прийняття спадщини;Важливо знати!


Само по собі підписання заяви ще не є достатньою дією для вступу в спадщину. Необхідно подати підписану спадкоємцем заяву до відповідного нотаріального органу (нотаріуса або в нотаріальну контору) для заведення спадкової справи.


Ви можете або завести спадкову справу у нотаріуса, у якого оформляли цю заяву, звичайно, після узгодження з нотаріусом ціни та інших умов нотаріального оформлення. Або ж ви можете подати оформлену заяву до іншого нотаріуса для заведення та подальшого оформлення спадкової справи. Досить часто в практиці зустрічаються випадки, коли справа вже заведена в іншого нотаріуса і спадкоємець оформляє заяву у іншого нотаріуса для своєчасної подачі його тому нотаріусу, який веде справу.


Коментарі
Додати коментар
Питання
Питання
Як прийняти спадщину за заповітом?
коментувати
Відповідь
Відповідь
В загальних рисах процедура оформлення заяви про прийняття спадщини описана в статті вище, якщо у вас є додаткові питання щодо вступлення до спадщини, телефонуйте нотаріуса для запис на консультацію.
Питання
Питання
Заява про прийняття спадщини за заповітом як швидко робиться?
коментувати
Відповідь
Відповідь
Зазвичай оформлення такого нотаріального документи триває біля 30 хвилин.
Питання
Питання
Мене цікавить прийняття спадщини за законом після смерті бабусі. Як зробити заяву?
коментувати
Відповідь
Відповідь
Будь-ласка, зателефонуйте нотаріусу в будній день 10:00-17:00 та запишіться на зручний час відвідання офісу нотаріуса для оформлення необхідної вам заяви