Свідоцтво Нотаріуса №5284

Заява про Відмову від Спадщини

Відмовитися від Спадщини

  • Що таке заява про відмову від спадщини та які є правові наслідки такої відмови;
  • Опис процедури оформлення заяви про відмову від спадщини;
  • Інформація про те, які документи потрібно надати для оформлення такої заяви;
  • Пояснення щодо того, коли можна подати заяву про відмову від спадщини та коли це не можливо;
  • Ціна оформлення відмови від прийняття спадщини заявою;
  • Як зробити оформлення заяви про відмову від спадщини у нотаріуса;
  • Як оформити відмову якщо спадкоємець за кордоном;

Заява про відмову від спадщини на користь іншого спадкоємця

Заява про відмову від спадщини – це офіційний документ, яким спадкоємець відмовляється від спадщини після смерті спадкодавця. Така відмова є безумовною та беззастережною, має юридичну силу та суттєві правові наслідки, зокрема, інші спадкоємці можуть успадкувати частину майна, яка була призначена для спадкоємця, що відмовився від спадщини. Відмовитися від спадкування можливо на користь іншого спадкоємця або ж й без зазначення особи, на користь якої здійснюється така відмова. Для оформлення відмови від прийняття спадщини зверніться до нотаріуса.

Процедура оформлення заяви про відмову

Процедура оформлення заяви про відмову від спадщини у нотаріуса в Києві складається з наступних етапів:

1. Звернення до нотаріуса: спадкоємець повинен звернутися до нотаріуса і попросити про оформлення заяви про відмову від спадщини. Спадкоємець повинен пред’явити нотаріусу документи, які підтверджують його право на спадщину, а також документи, що посвідчують його особу;

2. Оформлення заяви: після перевірки документів, нотаріус оформлює заяву про відмову від спадщини, яку спадкоємець повинен підписати.
Нотаріус здійснює завірення заяви печаткою та підписом, що підтверджує, що заява була підписана спадкоємцем;

3. Подання заяви: оформлена та завірена заява має бути своєчасно надана до приватного нотаріуса, або в державну нотаріальну контору за місцем заведення та ведення спадкової справи.

Коли можлива відмова від спадщини

Якщо у Вас виникла потреба відмовитися від спадщини після смерті спадкоємця, слід знати, що заяву про відмову від спадщини важливо оформити та вчасно подати відповідно до вимог законодавства України.

Важливо зазначити, що таку заяву можна подати лише протягом визначеного строку, який за загальним правилом складає до 6 міс с дня смерті. Якщо цей термін мине, то подання заяви про відмову від спадщини стане неможливе. Таким чином, якщо Ви бажаєте реалізувати своє право на відмову від спадщини, не зволікайте зі складанням і поданням відповідної заяви до відповідного нотаріального органу України, наприклад, до нашого офісу нотаріуса в місті Києві.

Цивільний кодекс України передбачає стандартний строк до 6 міс. Будь ласка, зверніться до нотаріуса для уточнення додатокової інформації.

Як відмовитися від спадщини на користь іншого спадкоємця?

Відмова від прийняття спадщини може відбуватися наступним чином:

1. Оформлення заяви про відмову у нотаріуса;

2. Неприйняття спадщини у встановлені строки;

Українське законодавство передбачає терміни та можливість відмови від спадщини. Зокрема, згідно зі статтею 1274 Цивільного кодексу України, спадкоємець має право відмовитися від спадщини протягом 6-міс стоку з дня відкриття спадщини (додаткову інформацію уточнюйте у нотаріуса).

Важливо вчасно прийняти рішення щодо спадщини та звернутися до нотаріуса для оформлення відповідних документів.

Якщо громадянин України (спадкоємець) перебуває за кордоном, є то оформлення заяви про відмову від спадщини може бути здійснено у консульському відділі України в державі, де він наразі проживає.

Також заява про відмову від спадщини може бути оформлена у місцевого нотаріуса країни перебування, але тут варто заздалегідь проконсультуватися за нотаріусом або адвокатом в Україні щодо форми заяви, а також процедури легалізації чи апостилізації документу для використання документу в Україні.

Після оформлення заяви в іншій країні, вона повинна бути своєчасно надана до відповідного нотаріального органу в Україні, який веде спадкову справу. Заява долучається до справи та забезпечує правильне розподілення майна між іншими спадкоємцями.

Важливо зазначити, що процедура оформлення заяви про відмову від спадщини за кордоном може зайняти більше часу та коштувати більше грошей через необхідність додаткового пересилання документів. Варто ретельно вивчити всі можливі варіанти регулювання спадкових відносин та порадитися з кваліфікованим фахівцем.

Щоб уникнути помилок, до оформлення документів, варто звернутися за консультацією до професійного cпадкового адвоката або ж нотаріуса, який веде зазначену спадкову справу в Україні. Фахівець допоможе визначитися з формою, змістом необхідної заяви.

Приватний нотаріус Кудря Н.А. має відповідні документи, що підтверджують кваліфікацію та право на нотаріальну діяльність, в тому числі Свідоцтво про право на зайняття нотаріальною діяльністю та Реєстраційне посвідчення. Офіс нотаріуса сертифікований.

Нотаріус здійснює оформлення спадщини в місті Києві. Також нотаріус надає фахові юридичні консультації з питань нотаріального оформлення спадкових справ в нашому київському приватному нотаріальному офісі. У нотаріуса можливе оформлення всіх необхідних нотаріальних документів, що стосуються спадкування: заяви про прийняття спадщини для вступу до спадкування, заяви про відмову від спадщини на користь іншого спадкоємця, заведення спадкової справи, видача свідоцтв на спадкове майно.

Як написати відмову від спадщини

Приватні нотаріуси мають ті ж самі повноваження в сфері нотаріального оформлення спадщини та спадкування, що й державні нотаріуси. В нашому київському офісі нотаріуса можливо оформити заяви про відмову від спадщини. В тому числі, можна здійснити заведення спадкової справи, а також відмову від прийняття спадщини на користь іншого спадкоємця по заповіту або по закону.

Які документи потрібні для відмови від спадщини

Нотаріусу потрібно мати достовірну інформацію про особу спадкоємця для правильного оформлення відмови від спадщини. Спадкоємцю, який має намір відмовитися від спадкування, необхідно надати нотаріусу наступні власні документи: паспорт та ідентифікаційний номер.

Всі документи, які подаються нотаріусу для вчинення нотаріальних дій, мають відповідати всім вимогам законодавства. В паспорті громадянина мають бути своєчасно вклеєні фото на 25 та 45 років, документ має бути в належному стані та без пошкодження цілісності аркушів.

Варто також заздалегідь приготувати таку інформацію та відомості: останнє офіційне місце проживання померлої особи, дата та місце її народження. Також може бути необхідна інформація про спадкоємця, на користь якого здійснюється відмова. Адже можливі різні варіанти відмови від прийняття спадщини: проста відмова, відмова від спадщини на користь іншого спадкоємця по закону, відмова від спадщини на користь іншого спадкоємця по заповіту.

Нотаріальна відмова від спадщини

У нотаріуса можливе оформлення всіх варіантів заяви про відмову від прийняття спадщини:

  • Заява про відмову від спадщини на користь іншого спадкоємця по заповіту;
  • Заява про відмову від спадщини на користь спадкоємця будь-якої черги;
  • Заява про відмову від прийняття спадщини без зазначення на чию користь;

Ціна оформлення відмови від спадщини

Ціна оформлення відмови від спадщини у нотаріуса в Україні може варіюватися і залежить від кількох факторів, таких як складність справи та обсяг роботи, який пов’язаний з оформленням такої відмови.

Звичайно, вартість оформлення відмови від спадщини складається з оплати нотаріальної дії та можливих додаткових витрат, які можуть включати плату з консультації, складання проекту документу, консультації… Розмір оплати нотаріуса може залежати від обсягу роботи, часу, витраченого на складання документів, і загальної складності процесу.

Для отримання точної інформації про ціну оформлення відмови від спадщини, рекомендується звернутися безпосередньо до обраного Вами нотаріуса, з яким плануєте працювати. Нотаріус може надати конкретну та актуальну інформацію про вартість нотаріального оформлення та можливі додаткові витрати, що пов’язані з оформленням відмови від спадщини.

У нотаріусів або в державних нотаріальних конторах можливе оформлення різноманітних видів та варіантів заяв на відмову від прийняття спадщини спадкоємцями.

На загальну вартість оформлення нотаріальної заяви про відмову від прийняття спадщини може впливати складність документу, необхідність додаткових консультацій та інші обʼєктивні причини.

Відмова від спадщини у нотаріуса

Відмова від спадщини в Україні є правовим актом, за допомогою якого особа відмовляється від права спадкувати майно після померлої особи – спадкодавця. Вона регулюється Цивільним кодексом України та відповідними нормами спадкового права.

В Україні відмову від прийняття спадщини можна оформити в будь-якого нотаріуса, який має право здійснювати нотаріальні дії відповідно до законодавства. Таким чином приватні та державні нотаріуса мають повноваження засвідчувати різні правочини, включаючи відмову від спадщини.

Нотаріуси доступні в різних містах та населених пунктах України. Ви можете знайти найближчого до вас нотаріуса, використовуючи пошукові ресурси, а також веб-сайт нотаріальної палати.

Звертайтесь до будь-якого діючого нотаріуса в Україні для належного оформлення заяви-відмови від прийняття спадщини, а також для отримання відповідної нотаріальної консультації.

Згідно з українським законодавством, відмова від спадщини може бути оформлена у письмовій формі і подана до компетентного нотаріального органу. Особа, яка бажає оформити заяву про відмову від спадкування та відмовитися від спадщини, має звернутися до нотаріуса.

Процедура відмови від спадщини передбачає підписання та подання письмової заяви. Після долучення до спадкової справи відмови, права на прийняття спадщини переходять до інших законних спадкоємців відповідно до спадкового законодавства України.

Важливо відзначити, що відмова від спадщини є беззастережною і безумовою. Тому перед прийняттям рішення про відмову від спадщини спадкоємця рекомендується ретельно обміркувати своє рішення і, при необхідності, звернутися до юриста або нотаріуса для отримання вичерпної інформації та консультації з питань спадкового права.

Приватний нотаріус чи державний?

Приватні нотаріуси в Україні мають ті ж самі повноваження в сфері нотаріального засвідчення підписів на заявах про відмову від прийняття спадщини, що й державні нотаріуси. В нашому київському офісі приватного нотаріуса можливо оформити всі законні заяви, що стосуються спадщини та спадкування. В тому числі, можна здійснити заведення спадкової справи, а також нотаріальну відмову від прийняття спадщини на користь іншого спадкоємця.

Поширені запити:

В Україні, згідно з законодавством, особа, яка є спадкоємцем за заповітом, може відмовитися від спадщини. Можлива безадресна відмова від спадщини або ж відмова від спадщини на користь іншого спадкоємця, вказаного в заповіті (якщо заповіт померлого був складений на декількох осіб)

В нашому нотаріальному офісі Ви можете отримати консультації, а також підготувувати, оформити та завірити у нотаріуса заяву про відмову від прийняття спадщини. Заява оформлюється для подальшого подання до приватного нотаріуса або в державну нотаріальну контору.

Також в нашому офісі приватного нотаріуса можливе заведення спадкової справи для спадкування по закону та по заповіту і одержання свідоцтв про право на спадщину на всі види спадкового майна.

Протягом 6 місяців з дати смерті, син або донька особи, яка померла, може відмовитися від спадщини по закону на користь брата (або інших спадкоємців, незалежно від черги). Важливо зрозуміти, що якщо спадкоємець не здійснить цю відмову вчасно, може виникнути така ситуація, коли спадок автоматично приймається, і в подальшому, відмовитися на користь брата може бути неможливо, що може викликати додаткові витрати на оформлення спадщини.

При спадкуванні в порядку черговості спадкування згідно законодавства, у повнолітніх сина або дочки особи, що померла, є можливість відмовитися від спадщини після своєї матері, на користь їх батька – чоловіка покійної громадянки. Важливо розуміти, що якщо спадкоємець не здійснить цю відмову вчасно, тобто не зробить це протягом 6-місячного строку, можливість відмовитися на користь іншого спадкоємця (в т.ч. чоловіка померлої) зникне.

При спадкуванні по закону, дружина або чоловік особи, що померла, мають можливість відмовитися від спадщини на користь доньки померлої особи. Якщо спадкоємець не здійснить цю відмову вчасно, тобто не зробить це протягом 6-місячного строку, можливість відмовитися на користь доньки може бути остаточно втрачена.

Для нотарільного оформлення заяви про відмову від спадщини потрібно відвідати офіс нотаріуса з власним паспортом та ІДН. Можлива відмова від спадщини на користь іншого спадкоємця незалежно від черги спадкування або відмова від спадщини на іншого спадкоємця по заповіту. Для оформлення такої відмови потрібні будуть дані спадкоємця, на користь якого здійснюється відмова (ПІБ, дата народження).

Син або донька особи, яка померла, мають можливість відмовитися від спадщини після свого батька на користь своєї матері – дружини померлого (спадкування по закону, згідно черг спадкоємців). Важливо розуміти, що якщо пропустити 6-міс строк, відмовитися на користь іншого спадкоємця може бути неможливою.

Протягом визначеного законом періоду, який зазвичай триває до 6 місяців, син або донька померлої особи може відмовитися від спадщини на користь іншого спадкоємця, наприклад, своєї сестри (спадкування по закону). Важливо розуміти, що якщо спадкоємець не здійснить вчасно таку відмову, адже можуть бути ситуації, коли спадок автоматично приймається, і в подальшому, у випадку пропуску строку, відмовитися на користь сестри буде неможливо.

В нотаріальній практиці є два типи відмови від спадщини, які може зробити спадкоємець. Перший тип – це така відмова, коли не зазначається конкретна особа, на користь якої вчиняється відмова. У цьому випадку спадкоємцю не важливо, кому буде передано спадок, після того як він відмовиться від нього.

Другий тип – це відмова з зазначенням спадкоємця, на користь якого здійснюється така відмова, коли спадкоємець вказує конкретних осіб, які замість нього отримають право на прийняття спадщини. В цьому випадку, відмова від спадщини стає більш цілеспрямованою та визначеною.

У випадку якщо спадкоємець відмовляється від спадщини, то така відмова стосується всього спадкового майна: житло, земля, автомобілі та рахунки в банку.

Дружина або чоловік особи, що померла, мають можливість відмовитися від спадщини по закону на користь свого сина. Важливо розуміти, що якщо спадкоємець не здійснить цю відмову вчасно, тобто не зробить це протягом 6-місячного строку, можливість відмовитися на користь сина може бути безповоротно втрачена.

Можна відмовитися від спадщини протягом законно встановленого строку для її прийняття, який зазвичай складає до 6 місяців (деталі можна уточнити у нотаріуса). Важливо зрозуміти, що якщо спадкоємець не встигне відмовитися вчасно, то в деяких випадках може настати так зване “автоматичне прийняття спадщини”, і пізніше буде неможливо зробити таку відмову на користь іншого спадкоємця.

Варто памʼятати та чітко усвідомлювати, що відмовляючись від спадщини спадкоємець відмовляється від всього спадкового майна: рахунків (депозитів, вкладів), квартира або її частка, будинок з землею, автомобіль, гараж і т.д