Свідоцтво Нотаріуса №5284

  • Що таке заява про відмову від спадщини та які є правові наслідки такої відмови;
  • Опис процедури оформлення заяви про відмову від спадщини;
  • Інформація про те, які документи потрібно надати для оформлення такої заяви;
  • Пояснення щодо того, коли можна подати заяву про відмову від спадщини та коли це не можливо;
  • Як зробити оформлення заяви про відмову від спадщини у нотаріуса;
  • Як оформити відмову якщо спадкоємець за кордоном;

Заява про відмову від спадщини – це офіційний документ, яким спадкоємець відмовляється від спадщини після смерті спадкодавця. Така відмова є безумовною та беззастережною, має юридичну силу та суттєві правові наслідки, зокрема, інші спадкоємці можуть успадкувати частину майна, яка була призначена для спадкоємця, що відмовився від спадщини. Відмовитися від спадкування можливо на користь іншого спадкоємця або ж й без зазначення особи, на користь якої здійснюється така відмова. Для оформлення відмови від прийняття спадщини зверніться до нотаріуса.

Процедура оформлення заяви про відмову від спадщини у нотаріуса в Києві складається з наступних етапів:

1. Звернення до нотаріуса: спадкоємець повинен звернутися до нотаріуса і попросити про оформлення заяви про відмову від спадщини. Спадкоємець повинен пред’явити нотаріусу документи, які підтверджують його право на спадщину, а також документи, що посвідчують його особу;

2. Оформлення заяви: після перевірки документів, нотаріус оформлює заяву про відмову від спадщини, яку спадкоємець повинен підписати.
Нотаріус здійснює завірення заяви печаткою та підписом, що підтверджує, що заява була підписана спадкоємцем;

3. Подання заяви: оформлена та завірена заява має бути своєчасно надана до приватного нотаріуса, або в державну нотаріальну контору за місцем заведення та ведення спадкової справи.

Для оформлення заяви про відмову від спадщини у нотаріуса в Києві, необхідно надати наступні документи: паспорт та ідентифікаційний номер.

Якщо у Вас виникла потреба відмовитися від спадщини після смерті спадкоємця, слід знати, що заяву про відмову від спадщини важливо оформити та вчасно подати відповідно до вимог законодавства України.

Важливо зазначити, що таку заяву можна подати лише протягом визначеного строку. Якщо цей строк мине, то подання заяви про відмову від спадщини стане неможливе. Таким чином, якщо Ви бажаєте реалізувати своє право на відмову від спадщини, не зволікайте зі складанням і поданням відповідної заяви до відповідного нотаріального органу України, наприклад, до нашого офісу нотаріуса в місті Києві.

Цивільний кодекс України передбачає стандартний строк до 6 міс, але в період воєнного стану можуть діяти певні зміни. Будь ласка, зверніться до нотаріуса для уточнення актуальної інформації.

Як відмовитися від спадщини на користь іншого спадкоємця?

Відмова від прийняття спадщини може відбуватися наступним чином:

1. Оформлення заяви про відмову у нотаріуса;

2. Неприйняття спадщини у встановлені строки;

Українське законодавство передбачає терміни та можливість відмови від спадщини. Зокрема, згідно зі статтею 1274 Цивільного кодексу України, спадкоємець має право відмовитися від спадщини протягом 6-міс стоку з дня відкриття спадщини, якщо цей термін не був скорочений або продовжений законом (в період дії воєнного стану можуть бути зміни, будь ласка уточнюйте актуальну інформацію у нотаріуса). Тому важливо вчасно прийняти рішення щодо спадщини та звернутися до нотаріуса для оформлення відповідних документів.

Якщо громадянин України (спадкоємець) перебуває за кордоном, є то оформлення заяви про відмову від спадщини може бути здійснено у консульському відділі України в державі, де він наразі проживає.

Також заява про відмову від спадщини може бути оформлена у місцевого нотаріуса країни перебування, але тут варто заздалегідь проконсультуватися за нотаріусом або адвокатом в Україні щодо форми заяви, а також процедури легалізації чи апостилізації документу для використання документу в Україні.

Після оформлення заяви в іншій країні, вона повинна бути своєчасно надана до відповідного нотаріального органу в Україні, який веде спадкову справу. Заява долучається до справи та забезпечує правильне розподілення майна між іншими спадкоємцями.

Важливо зазначити, що процедура оформлення заяви про відмову від спадщини за кордоном може зайняти більше часу та коштувати більше грошей через необхідність додаткового пересилання документів. Тому варто ретельно вивчити всі можливі варіанти регулювання спадкових відносин та порадитися з кваліфікованим юристом.

Приватний нотаріус Кудря Н.А. має відповідні документи, що підтверджують кваліфікацію та право на нотаріальну діяльність, в тому числі Свідоцтво про право на зайняття нотаріальною діяльністю та Реєстраційне посвідчення. Офіс нотаріуса сертифікований.

Нотаріус здійснює оформлення спадщини в місті Києві. Також нотаріус надає фахові юридичні консультації з питань нотаріального оформлення спадкових справ в нашому київському приватному нотаріальному офісі. У нотаріуса можливе оформлення всіх необхідних нотаріальних документів, що стосуються спадкування: заяви про прийняття спадщини для вступу до спадкування, заяви про відмову від спадщини на користь іншого спадкоємця, заведення спадкової справи, видача свідоцтв на спадкове майно.

Відмовитися від прийняття спадщини можливо протягом строку, встановленного законом для її прийняття (за загальним правилом – 6 міс, але в період дії воєнного стану є певні зміни, для уточнення актуальної інформації, будь ласка, звертайтеся до нотаріуса). Варто розуміти, що якщо не відмовитися від спадщини вчасно, то в деяких випадках, може відбутися так зване автоматичне прийняття спадщини і здійснити таку відмову стане неможливо.

В нашому нотаріальному офісі Ви можете отримати консультації, а також підготувувати, оформити та завірити у нотаріуса заяву про відмову від прийняття спадщини. Заява оформлюється для подальшого подання до приватного нотаріуса або в державну нотаріальну контору.

Також в нашому офісі приватного нотаріуса можливе заведення спадкової справи для спадкування по закону та по заповіту і одержання свідоцтв про право на спадщину на всі види спадкового майна.

Для нотаіального оформлення заяви про відмову від спадщини на користь іншого спадкоємця по закону або по заповіту потрібно відвідати офіс нотаріуса з власним паспортом та ІДН

В нотаріальній практиці є два типи відмови від спадщини, які може зробити спадкоємець. Перший тип – це така відмова, коли не зазначається конкретна особа, на користь якої вчиняється відмова. У цьому випадку спадкоємцю не важливо, кому буде передано спадок, після того як він відмовиться від нього.

Другий тип – це відмова з зазначенням спадкоємця, на користь якого здійснюється така відмова, коли спадкоємець вказує конкретних осіб, які замість нього отримають право на прийняття спадщини. В цьому випадку, відмова від спадщини стає більш цілеспрямованою та визначеною.

У випадку якщо спадкоємець відмовляється від спадщини, то така відмова стосується всього спадкового майна: житло, земля, автомобілі та рахунки в банку.