Нотаріус Дарницький Район

Що Дешевше Заповіт чи Дарування?

Досить часто громадяни постають перед непростим вибором – що обрати та що оформити. Заповіт чи договір дарування? І зрозуміло та очікувано громадяни одним з основних питань вважають ціну оформлення, тобто цікавість викликає питання, що дешевше засвідчити нотаріально – заповіт чи дарування.

Але варто зазначити, що питання щодо відмінностей дарування та заповіту точно є більш широким, ніж просто питання вартості, ціни чи витрат на підготовку та оформлення.

Моменти на які потрібно звернути увагу: чим відрізняється заповіт від дарування; для якого варіанту оформлення треба менше документів; що краще заповіт або дарування; що дешевше подарувати чи заповідати; що вигідніше оформити договір дарування або заповіт.

Відмінності
Дарування та Заповіту

чим відрізняється заповіт від дарування

Що Краще
Заповіт чи Дарування

що простіше, швидше та надійніше

Що Дешевше
Дарча чи Заповіт

оформити який документ коштує дешевше

Розглянемо деякі особливості дарування та заповітів:

Заповіт оформляється досить швидко, для його оформлення зазвичай потрібно від 35 хвилин. А для нотаріального оформлення договору дарування доведеться приділити значно більше часу: підготовка і оформлення стандартного договору дарування разом з реєстрацією прав може тривати від 2 годин, в залежності від складності та кількості учасників договору;
Документів для оформлення заповіту потрібно значно менше ніж для оформлення дарування, адже ж для оформлення заповіту потрібно тільки паспорт і ідентифікаційний номер власника, а ось для дарування буде потрібно більш широкий перелік документів.

В одному заповіті досить часто вказують кілька видів майна або навіть оформляють одне заповіт на все майно. А ось за договорами дарування практика інша: адже договір дарування квартири, договір дарування гаража – це абсолютно різні договори;

Заповіт оформлюється власником майна особисто і самостійно у нотаріуса, а ось для оформлення договору дарування обов’язково знадобиться присутність і підписи обох сторін, і дарувальника і обдаровуваного особи;
При оформленні договору дарування право власності переходить до обдаровуваному одразу, а ось при заповіті право власності може перейти спадкоємцю тільки після смерті заповідача.
Ціна оформлення заповіту значно нижче ніж вартість нотаріального оформлення договору дарування. Оформити заповіт – не набагато дорожче ніж оформити звичайну довіреність. Але важливо також розуміти: якщо оформлено не дарування, а саме заповіт, то після смерті заповідача спадкоємцю за заповітом необхідно буде своєчасно прийняти спадщину, приділити певний час оформленню спадкових прав, надати необхідні документи та сплатити витрати, пов’язані з оформленням спадщини на своє ім’я.

Власник може розпорядитися майном за життя оформивши дарування або ж заповіт. Кожен випадок індивідуальний, існує дуже багато нюансів, важливих деталей і особливостей. У кожній життєвій ситуації оптимальним і правильним може бути або перший або другий варіант. Важливо приймати подібне рішення виважено і уважно – це дуже важливо. Для того щоб об’єктивно відповісти що саме краще, необхідно розібратися в ситуації.

Для отримання консультацій з питань дарування або заповідання майна звертайтеся до нотаріуса. Розумний і обдуманий вибір допоможе уникнути безлічі проблем: розбрату в сім’ї і непотрібних складнощів, фінансових і майнових втрат і т.д.

Якщо Ви думаєте про оформлення договору дарування або заповіту, то для отримання всієї необхідної інформації звертайтеся до нотаріуса. Наш офіс нотаріуса працює в Києві, прийом ведеться в Дарницькому районі Києва на Харківському масиві за адресою: Харківське шосе 164. 

Розрахувати вартість оформлення заповіту чи дарування, а також записатися на прийом нотаріуса можливо по телефону.

Оберіть що Вас Цікавить

Заповіт
на Все Майно

оформити заповіт на все майно

Заповіт
на Квартиру

оформити заповіт на квартиру

Дарування
Квартири

оформити дарування квартири

Вартість
Заповіту

розрахунок ціни оформлення заповіту

Ціна Договору
Дарування

вартість оформлення дарування

Консультація
Нотаріуса

отримати консультацію нотаріуса

Питання / Відповіді

Вартість посвідчення заповіту меньше ніж ціна договору дарування. Оформлення заповіту – по ціні приблизно дорівнює оформленню звичайної довіреності. Але потрібно пам`ятати – у випадку оформлення саме заповіту, а не дарування – спадкоємцю необхідно буде своєчасно здійснити всі необхідні дії для прийняття спадщини (вступу до спадщини) та отримати Свідоцтво про право на спадщину спадкове майно на своє ім’я. Витрати по оформленню спадщини несе спадкоємець Оформлення документів на ім’я спадкоємця здійснюється після смерті заповідача,

У статті вище ви знайдете багато корисної інформації по даному питанню, якщо ж цікавлять відповіді на додаткові питання з урахуванням вашої життєвої ситуації, рекомендуємо записатися і відвідати особисту консультацію нотаріуса.