Нотаріус Дарницький район, нотаріус Харківський масив, нотаріус Харківське шосе Київ, нотариус Дарницкий район, нотариус Харьковский массив, нотариальная контора на Харьковском шоссе

Спадкоємці Першої Черги 2023

Спадкування спадкоємцями першої черги – це найпоширеніший варіант у практиці нотаріуса по спадщині.

Досить часто до нотаріуса звертаються  за консультаціями саме з цієї теми. Нижче розглянемо найпоширеніші питання по спадкуванню спадкоємцями 1 черги.

Перша Лінія Спадкування

Хто є спадкоємцями першої черги в Україні; Як ділиться спадщина між спадкоємцями 1 черги; Як ділиться спадщина між чоловіком або дружиною померлої особи та дітьми; Як прийняти спадщину спадкоємцю першої черги; Що буде якщо не прийняти спадщину вчасно; Чи можна відмовитися від спадщини на користь іншого спадкоємця; Що робити, якщо виникла суперечка між спадкоємцями?

Спадкоємці 1 Черги

Досвідчений нотаріус допоможе в якісному та надійному оформленні спадщини, в тому числі необхідних довіреностей та заяв, що стосуються оформлення спадкування, а також у заведені спадкової справи та видачі свідоцтв про право на спадщину на всі види спадкового майна.

Хто є Спадкоємцем

перелік осіб, які є спадкоємцями першої черги наслідування згідно із законом

Якщо не прийняти Спадщину

що буде якщо не прийняти спадщину та не вступити в права спадкування

Як ділиться Спадщина

як ділиться спадкове майно між спадкоємцями згідно із законом

Як Прийняти Спадщину

як вступити в права наслідування в порядку спадкування згідно із законом

Відмова від Спадщини

як відмовитися від спадщини на користь іншого спадкоємця та які наслідки такої відмови

Якщо є Спір між Спадкоємцями

що робити якщо є майнова чи інша суперечка між спадкоємцями

Як Обрати Нотаріуса

як спадкоємцю першої черги обрати нотаріуса для оформлення спадщини

Ціна Оформлення

від чого залежать витрати на оформлення спадщини спадкоємцем першої черги

Консультації Нотаріуса

Консультації нотаріуса з питань оформлення спадщини

Хто є спадкоємцем першої черги 2023

Якщо померлий не залишив заповіту, або спадкоємці за заповітом не приймають спадщину, відбувається спадкування за законом.

Згідно із законодавством України спадкоємцями першої черги є:

Діти померлого, чоловік померлого, батьки померлого;

Важливо пам’ятати, що крім зазначеної першої черги існує ще додаткові чотири черги спадкування. Таким чином, всього законом передбачено всього 5 черг успадкування!

Також існує механізм спадкової трансмісії, а також значний вплив на процедуру спадкування може вплинути такий правовий механізм як право представлення.

Кожна наступна черга спадкоємців закликається до спадкоємства у разі відсутності спадкоємців попередніх черг, а також у випадках, коли спадкоємці не прийняли спадщину вчасно або пропустили строк для прийняття спадщини.

Більш детально про процедуру оформлення спадщини ви можете прочитати у статті на нашому сайті.

Що буде, якщо спадкоємець першої черги не прийме спадщину?

Якщо спадкоємець першої черги не прийняв спадщину у встановлений законом строк, то належна йому частка у спадщині буде поділена між спадкоємцями першої черги, які прийняли спадщину.

Якщо ж інші спадкоємці першої черги також не прийняли спадщину, то права на спадкування переходить до спадкоємців наступних черг.

Загалом Цивільний Кодекс України передбачає цілих 5 черг спадкоємців, у тому числі:

1) діти, чоловік, батьки; 2) брати та сестри, бабусі та дідусі; 3) Дядько та тітка; 4) Особи, які проживали зі спадкодавцем не менше 5 років однією сім’єю; 5) Інші родичі до 6 ступеня спорідненості.

Як ділиться спадщина між спадкоємцями?

Спадкоємці першої черги, які прийняли спадщину та своєчасно звернулися до нотаріуса , можуть успадкувати все спадкове майно в рівних частках (якщо спадкоємці не змінили розміру частин на підставі договору в порядку, передбаченому ст. 1267 ЦКУ);

Якщо ж уявити, що ніхто зі спадкоємців першої черги не прийняв спадщину вчасно, вони можуть втратити це право. У цьому разі права на спадщину можуть бути оформлені спадкоємцями інших черг;

Закон України передбачає обмежений строк для прийняття чи відмови від спадщини – до 6 міс. До настання цього терміну спадкоємці можуть звернутися до нотаріуса та відмовитися від спадщини або прийняти її. Не можна пропускати встановлені законом терміни. Пропустивши термін, спадкоємець може втратити права прийняття чи відмова від спадщини.

Прийняття спадщини спадкоємцем першої черги – це лише перший етап. Оформлення спадщини включає в себе заведення спадкової справи та отримання свідоцтв про право на спадщину на спадкове майно.

Оформити заяву про прийняття спадщини або ж зробити заяву про відмову від спадщини, завести спадкову справу, а також отримати Свідоцтва про право на спадщину на рухоме та нерухоме майно, спадкоємці можуть у нотаріуса. Звертатися до нотаріуса необхідно за останнім місцем реєстрації проживання померлого.

Наприклад, якщо померлий на день смерті був зареєстрований та проживав у Києві, оформляти спадщину можливо у нотаріуса, незалежно від району.

Усі спадкоємці в одній спадковій справі оформляють спадщину в одного нотаріуса. Не може один спадкоємець оформляти спадщину в одного нотаріуса, а інший спадкоємець у цій справі – в іншого нотаріуса.

Будь-який із спадкоємців першої черги може відмовитися від спадщини, у межах встановлених строків. Якщо відмова було зроблена адресно на користь іншого спадкоємця, то цю частку у спадщині, отримує той спадкоємець, на користь якого було зроблено відмову.

Якщо ж у відмові не було зазначено на чию користь її було зроблено, то все спадкове майно ділиться між усіма спадкоємцями, які прийняли спадщину. Заяву про відмову від прийняття спадщини можна оформити у нотаріуса.

Якщо виникла серйозна суперечка між спадкоємцями, то, можливо, варто подумати про звернення до Адвоката по спадковим справам.

Досвідчений юрист може допомогти і в тих випадках, якщо втрачено документи на майно або документи, що підтверджують спорідненість, а також якщо Вам необхідно оформити спадщину, але ви не можете займатися оформленням у Києві особисто або переїхали за кордон або перебуваєте як біженець в іншій країні.

Спадщина оформляється у нотаріуса за останнім місцем реєстрації проживання померлого.

Наприклад, якщо померлий на день смерті мав зареєстроване місце проживання у місті Києві, то спадок можна оформлювати у нотаріуса Києва, причому незалежно від району. Оформлення спадкових документів – це серйозна та відповідальна справа, вибирайте досвідченого та надійного нотаріуса, якому довіряєте.

У нашому нотаріальному офісі оформлення спадщини відбувається уважно, законно та за прийнятною ціною. Уточнити вартість оформлення спадкових нотаріальних документів Ви можете у нотаріуса у робочий час.

Якщо Вам потрібна особиста консультація нотаріуса з урахуванням особливостей Вашої ситуації – телефонуйте в робочий час для уточнення необхідної інформації та запису на особисту консультацію в нашому київському нотаріальному офісі в Дарницькому районі.

Вам Необхідно оформити спадщину?

Звертайтеся до нотаріуса для уточнення необхідної додаткової інформації, а також для запису на прийом київського нотаріуса з усіх питань оформлення спадкових прав

Отримати Консультацію

Розповсюджені запити:

ЦКУ України передбачає 5 черг спадкоємців. До 1 черги включаються: діти, чоловік або дружина, батьки;

Всього пʼять черг наслідування згідно з законодавством:

1 черга: діти, чоловік чи дружина, батьки;

2 черга: брати та сестри, бабусі та дідусі;
3 черга: Дядьки та тітки;
4 черга: Особи, які проживали зі спадкодавцем не менше 5 років однією сім’єю;
5 черга: Інші родичі до 6 ступеня спорідненості.

Як вже було зазначено в статті вище, до першої черги спадкоємців відносяться: син та/або дочька померлої особи, переживший чоловік чи дружина, батько та/або мати. У нотаріуса можливо отримати нотаріальну консультацію з питань наслідування спадкоємцем першої черги, а також інших черг наслідування згідно з ЦКУ. Наш офіс знаходиться на Харківському шосе 164.

Спадкоємці, які прийняли спадщину у встановлений законом і надали нотаріусу всі необхідні для оформлення документи, можуть успадкувати все спадкове майно в рівних частках, що відбувається в більшості випадків.

Також спадкоємці (у тому числі перша черга спадщини) мають право (за взаємною згодою) змінити розмір частин на підставі договору в порядку, передбаченому ст. 1267 ЦКУ

Зателефонуйте з 10:00 до 17:00 для уточнення додаткових питань щодо оформлення спадщини в нашому офісі, а також для запису на зручний час відвідування нотаріуса. Нотаріус знаходиться на Харківському шосе 164

Спадкоємцями першої черги є діти померлого, переживший чоловік або дружна, мати та батько померлого.

Телефонуйте у робочий час для запису на прийом та отримання детальної консультації нотаріуса з питань оформлення спадщини у нашому нотаріальному офісі, розташованому на Лівому березі у Києві.

Спадкоємцями першої черги спадкування є діти померлого, переживший чоловік або дружна, мати та батько померлої особи.

“Першою лінією спадкоємців” у побуті називають спадкоємців першої черги по закону. Такими спадкоємцями являються: діти померлого, переживший чоловік або дружина померлого, мати та батько померлої людини. Якщо відбувається спадкування саме за законом, а не за заповітом, то у випадку якщо всі спадкоємці за законом  приняли спадщину – вони успадковують спадкове майно у рівних долях.

Будь ласка, зателефонуйте щоб уточнити скільки коштує вступити в спадщину в нашому нотаріальному офісі в Києві з урахуванням особливостей Вашої спадкової справи, переліку спадкоємців та обʼєму та видів спадкового майна.